Binəqədi rayonunda korrupsiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsi istiqamətində maarifləndirmə və təbliğat xarakterli tədbirlər cari ildə də davam etdirilir
25 oktyabr 2024 | 20:06
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 04.04.2022-ci il tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Korrupsiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair 2022-2026-cı illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”nın icrasının təmin edilməsi məqsədi ilə Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən maarifləndirmə və təbliğat xarakterli tədbirlər davam etdirilir.
RİH-in dəstəyi və təşkilatçılığı ilə maarifləndirici bukletlər (korrupsiya haqqında ümumi məlumatlar, zəruri hallarda istifadə üçün qaynar xəttin əlaqə nömrəsi və s.) hazırlanaraq ictimai yerlərdə əhali arasında paylanmış, eyni zamanda, RİH-ə məxsus sosial şəbəkələr üzərindən, o cümlədən, YouTube kanalında məlumatlandırıcı videoçarxlar yerləşdirilmişdir.
Bundan başqa, RİH-in inzibati binasında giriş hissədə mövcud interaktiv monitorda videoçarxlar yerləşdirilmişdir.