M.Ə.RƏSULZADƏ BƏLƏDİYYƏSİ
M.Ə.Rəsulzadə bələdiyyəsi 12 dekabr 1999-cu il tarixində keçirilmiş seçkilərdən sonra fəaliyyətə başlamışdır. Bələdiyyənin ərazisi 501,26 ha təşkil edir.
İnzibati ərazisində 80-ə yaxın küçə, 3 yaşayış sahəsi ("Baksol","Xutor","Vorovski"), o cümlədən, 8323 ev təsərrüfatı mövcüddur.
M.Ə.Rəsulzadə bələdiyyəsinin sədri Hüseynov Hümbət Rəhim oğlu 03 dekabr 1963-cü ildə Qərbi Azərbaycanda anadan olmuş, Azərbaycan Texniki Universitetinin mexanika fakültəsini və Moskva Dövlət Sosial Universitetinin hüquq fakültəsini bitirmişdir. Əmək fəaliyyətinə 1986-1991-ci illərdə Q.Musabəyov adına Maşınqayırma zavodunda mühəndis-texnoloq kimi başlamışdır. 26.01.2010-cu ildə M.Ə. Rəsulzadə bələdiyyəsinin sədri seçilmişdir və 30 yanvar 2015-ci il tarixində Rəsulzadə bələdiyyəsinin ümumi iclasının qərarı ilə yenidən sədr seçilmişdir.
Yeni Azərbaycan Partiyasının üzvüdür. 2012-ci ildən Azərbaycan Qəsəbə Bələdiyyələrinin Milli Assosasiynın sədridir.
Evlidir, 3 övladı var.
M.Ə.Rəsulzadə bələdiyyəsinin sədrinin müavini Nağıyev Ayət Süleyman oğlu 04 oktyabr 1975-ci ildə Qazax rayonunda anadan olmuşdur. Azərbaycan Universitetinin Hüquqşünaslıq fakultəsini bitirmişdir. 2004-cü ildən Rəsulzadə bələdiyyəsinə üzv seçilmiş, 14 mart 2016-cı il tarixində Rəsulzadə bələdiyyəsinin ümumi iclasının qərarı ilə sədrin müavini seçilmişdir.
Yeni Azərbaycan Partiyasının üzvüdür.
Ailəlidir, 2 övladı var.
M.Ə.Rəsulzadə bələdiyyəsinin sədrinin müavini Altınbayeva Leyli Faat qızı 09 yanvar 1982-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuş, Bakı Dövlət Universitetinin filologiya və Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının "Rəhbər kadrların ixtisasının artırılması" fakültəsini bitirmişdir. Əmək fəaliyyətinə 1998-2001-ci illərdə "Azərsu" Səhmdar Cəmiyyətində başlamışdır. 26.01.2010-cu ildə M.Ə.Rəsulzadə bələdiyyəsinin ümumi iclasının qərarı ilə sədrin müavini seçilmişdir və 30 yanvar 2015-ci il tarixində Rəsulzadə bələdiyyəsinin ümumi iclasının qərarı ilə yenidən sədr müavini seçilmişdir.
Ailəlidir, 1 övladı var.
M.Ə.Rəsulzadə bələdiyyəsinin sədrinin müavini Babayev Orxan Əlidadaş oğlu ------------------anadan olmuş, ------------------fakültəsini bitirmişdir. Əmək fəaliyyətinə 1998-2001-ci illərdə "Azərsu" Səhmdar Cəmiyyətində başlamışdır. 26.01.2010-cu ildə M.Ə.Rəsulzadə bələdiyyəsinin ümumi iclasının qərarı ilə sədrin müavini seçilmişdir və 30 yanvar 2015-ci il tarixində Rəsulzadə bələdiyyəsinin ümumi iclasının qərarı ilə yenidən sədr müavini seçilmişdir.
Bələdiyyənin ümumilikdə 7, o cümlədən, 5 daimi komissiyası, 6 şöbəsi vardır.
Bələdiyyədə 50 qulluqçu çalışır.